Usuwanie os i szerszeni

Jesteśmy firmą zajmującą się usługami usuwania os i szerszeni.

Bezpieczeństwo, profesjonalna kadra i skuteczne zabiegi to nasza domena.

Gwarantujemy skuteczność i zadowolenie z realizacji naszych usług.

www.dddinsekt.pl

Usuwanie gniazd os i szerszeni

Łatwo jest zidentyfikować, czy masz problem z osami. Jeśli widzisz osy wchodzące lub wychodzące przez szczelinę w ścianie, dziurę w ziemi lub przelatujące w pobliżu twojego dachu lub innej części twojej posiadłości, prawdopodobnie masz gdzieś gniazdo os. Gniazdo osy to szara lub brązowawa struktura, wykonana z materiału przypominającego papier. Jesienią, gdy dni stają się coraz krótsze, osy mylą się ze światłem w pomieszczeniach, myśląc, że to słońce, więc mogą wejść do pokoju w twoim domu.

Zablokowanie dziury, której używają do wejścia i wyjścia, nie jest produktywne, a nawet może być niebezpieczne, ponieważ pogorszy osy i nie zabije gniazda. Na pewno znajdą inny sposób na wyjście, a nawet wejdę do twojego londyńskiego domu. Przerywanie os i ich gniazda rozgniewa je, a jeśli dostrzegą zagrożenie dla ich gniazda, będą je łatwo użądlić.

Setki ludzi umiera co roku z powodu użądlenia przez osę w Polsce. Jasne, mają swoje miejsce w ekosystemie, ponieważ żywią się muchami, gąsienicami i innymi owadami, ale populacje os zostały sztucznie zwiększone przez lata z powodu czynnika ludzkiego. Nasze budynki zapewniają im nieograniczone miejsca do gniazdowania, podczas gdy w naturze byłyby ograniczone do jaskiń, dziuplastych drzew i innych naturalnych dziupli. Osy powodują masowe szkody w produkcji owoców jesienią i są jednym z powszechnych szkodników.

Jak usuwamy osy i szerszenie?

Twój lokalny tępiciel os z DDD Insekt zajmie gniazdo lub jego wejście, używając proszku owadobójczego i specjalnego sprzętu aplikującego. Zaawansowany, biodegradowalny środek owadobójczy jest nietoksyczny dla ssaków, ale ma silne działanie przeciwko osom i szerszeniom. Przed zabiegiem tępiciel sprawdzi obszar pod kątem innych gniazd lub zbiorników wodnych, które mogą przyciągnąć inne osy do Twojej posiadłości.

3 główne punkty zwalczania os, o których musisz pamiętać to:

  1. Osy nie mogą ponownie wykorzystać leczonego gniazda (jeśli gniazdo jest poza zasięgiem i nie możemy go usunąć);
  2. Osy nie przesuwają swoich gniazd i nie mogą przenieść się do innego gniazda. Po stworzeniu gniazda pozostaje ono tam przez całe życie, zwykle 7-8 miesięcy;
  3. Osy gniazdują wiosną, przed końcem maja, ale ich obecność można zauważyć dopiero znacznie później, kiedy ich populacja wzrosła. Późną jesienią kolonia os może osiągnąć nawet 10 000 os.


Jeśli jesteś pewny, że masz problem z osami bądź szerszeniami na swojej posesji lub w jej bezpośrednim sąsiedztwie, już dziś zadzwoń do DDD Insekt, któy pomoże Ci w kryzysowej sytuacji.

4 kroki by pozbyć się szkodników!

ANALIZA SYTUACJI

DARMOWA WYCENA

SZYBKA INTERWENCJA

PEŁNE ZADOWOLOENIE